Deze romige cheesecake met blauwe bessen is pure verwennerij! Met een frisse, zachte vulling en een heerlijk knapperige bodem van koolhydraatarme speculoos koekjes (webshop) is dit de perfecte traktatie voor elke feestelijke gelegenheid, of gewoon als genietmomentje voor jezelf. De blauwe bessen kun je ook vervangen door frambozen voor een verrassende twist. En de witte chocolade door de vulling heen maakt deze cheesecake helemaal compleet!
Ik heb deze keramische springvorm gebuikt.
Klik hier voor meer cheesecake recepten.
Bekijk mijn kookboeken hier voor meer exclusieve recepten! (Boek 6 & 7 zijn nog even als combi deal afgeprijsd!)
Print
Blauwe bessen cheesecake
- Bereidingstijd: 20 minuten + 4 uur opstijven
- Porties: 10 puntjes
- Aantal koolhydraten: 7 g khd per puntje
Ingrediënten
Bodem:
- 175 g speculoos koekjes (webshop)
- 100 g roomboter
Cheesecake vulling:
- 10 g gelatinepoeder (webshop)
- 200 ml verse ongezoete slagroom
- 175 g kwark
- 150 gram roomkaas
- 75 g erythritol (webshop)
- 2 tl vanille-extract (webshop)
- 100 g blauwe bessen
Topping:
- 50 g gesmolten witte chocolade (webshop)
- blauwe bessen
Bereidingswijze
Smelt de boter in een pannetje.
Bekleed de springvorm met een velletje bakpapier.
Maal de koekjes fijn, meng het door de gesmolten boter, verdeel het in de springvorm en druk het goed aan met de bolle kant van een lepel.
Doe de 8 g gelatinepoeder in een klein kommetje en voeg 40 ml koud water toe en laat het 5–10 minuten staan.
Smelt ondertussen de witte chocolade.
Meng de slagroom, kwark, roomkaas, erythritol, vanille, bessen en gesmolten witte chocolade in een mengkom en mix het tot een luchtig mengsel.
Verwarm het gelatinemengsel zachtjes tot het volledig is opgelost. Niet laten koken!
Voeg de gelatine toe aan de roommengsel en meng het door het mengsel.
Schep de vulling in de bakvorm en laat de cheesecake minimaal 4 uur in de koelkast opstijven.
Garneer de cheesecake met blauwe bessen.
Sleutelwoorden: cheesecake, blauwe bessen, suikervrij, koolhydraatarm, taart, gebak, no bake, bessen,
Hoe en waar gebruik je de witte chocolade? Zie het niet terug in het recept.
Echt super lekker en eenvoudig te maken. Ik geen ipv gelatine poeder, 3,5 gelatineblaadje gebruikt. Hij was perfect.
★★★★★
Kun je ipv roomkaas ook yoghurt gebruiken?